masinák

 

Fórumok
Metro: Last Light
Wii Hungary!  Fórumok  Wii U Game-ek!  Elkaszált játékok
 
<< Előző téma | Következő téma >>
Oldal:       >>  
Moderátorok: kovad, D@reeo, Norbi(HUN), Asdd, Shepard, hunMyrte
Shepard
2011 nov 01 k , 09:32
BBC-Player


Regisztrált tag #2447
Regisztrált: 2010 júl 30 p , 06:21
Üzenetek: 659


Kis összegzés az eddig napvilágra került információkról.


Fejlesztő: THQ
Játéktípus: FPS
Megjelenés: 2012
Platformok: PC, Xbox360, PS3, WIIU

Képzelj el egy világot, ahol a világháborúk nem voltak olyan kíméletes kihatásúak, mint jelenlegi helyzetünkben. Egy olyan világot, ahol egyik központi hatalom sem tudott fölényes előnyre szert tenni és végül kénytelen volt bevetni leghalálosabb fegyvereit. Az emberek elszabadították az élő poklot és a maréknyi túlélő csoportok a földalatti Metro hálózatokba voltak kénytelenek húzódni.




Egy ilyen túlélő a játék főszereplője is, Artyom, aki az orosz metro hálózatokban éli mindennapjait, elbújva a felszínen tomboló hóviharok, radioaktív fertőzés, illetve a megannyi mutálódott lény elől. Az emberek életkörülményeik ellenére sem fognak össze, hanem kisebb politikai frakcióba tömörülve tovább harcolnak a megmaradt földért, élelemért és ideákért. Az állomásra is veszély leselkedik és így Artyom kénytelen továbbállni, hogy megmentse maroknyi társát a biztos halál karmai közül.




A játék eseményei a korábbi rész (Metro 2033) történései után egy évvel játszódnak, az "állomás" megmentése után veszik fel a fonalat. Jelenleg a történetről nem sokat tudni: Artyomnak egy ismeretlen rabot kell kiszabadítania az egyik frakció mozgó börtönéből, egy metro szerelvényről. A korábbi résznél a játék linearitására sok panasz érkezett. Ugyan hozhattunk bizonyos morális döntéseket, amikkel aztán a játék kétféle befejezését csalhattuk elő, mégis egy előre megadott útvonalat jártunk be minden alkalommal. Arról, hogy a Last Light egy nyitott, szabadon bejárható akciójáték lenne, még nem érkezett eddig megerősítés.





Az eddig közölt videók, információk alapján, a játék az előd nyomasztó, depressziós hangulata mellett, most is igyekszik hatásvadász jelenetek segítségével pörgős akciót, filmszerűséget kölcsönözni az eseményeknek. Földalatti kalandozásaink során megannyi anomáliával, mutánssal és ellenséges csapattal fogunk találkozni, akik igyekeznek megnehezíteni amúgy is sanyarú sorsunkat.




A túléléshez rendkívül bő fegyver armadával leszünk felszerelkezve, a teljesség igénye nélkül az alábbiak állnak majd rendelkezésünkre: egylövetű oldaltáras fegyverek, nyílpuska, forgótáras nehéz gépfegyver. Ezek mind a korábbi harcokból megmaradt és továbbfejlesztett, itt-ott extrákkal felszerelt szerkezetek (lásd extra tár, távcső, visszarúgás gátló, stb.). A játék pénzneme a fejlesztők nyilatkozata alapján továbbra is a fegyver töltény marad, amit becserélhetünk másik típusra, új fegyverekre, kiegészítőkre, elsősegélycsomagokra, illetve a felszíni látogatásokhoz szükséges gázmaszkokra is.




A pörgős jelenetekhez és az atmoszférához megdöbbentően részletes grafikai megjelenítés és hanghatások társulnak, amiről az alábbi videó megtekintésé után szerintem senkinek sem lesz kétsége:






[ Módosítva 2011 dec 10 szo , 12:27 ]
Vissza az elejére
Norbi(HUN)
2011 nov 01 k , 09:58
Game-er


Regisztrált tag #1028
Regisztrált: 2009 nov 08 v , 03:55
Lakóhely: Mushroom Kingdom
Üzenetek: 12455
Pont ezt akarta feltenni én is.
Vissza az elejére
Weboldal
resolve3
2011 nov 01 k , 10:38

Regisztrált tag #299
Regisztrált: 2008 okt 02 cs , 09:06
Üzenetek: 975
Látom a Nintendo ráált a lövöldözős játékokra. Nem is bánom legalább lesznek bőven komoly játékok.
Vissza az elejére
Norbi(HUN)
2011 nov 01 k , 10:46
Game-er


Regisztrált tag #1028
Regisztrált: 2009 nov 08 v , 03:55
Lakóhely: Mushroom Kingdom
Üzenetek: 12455
Lövöldözős volt eddig is,de KOMOLY lövöldözős csak majd ezután lesz.
Vissza az elejére
Weboldal
resolve3
2011 nov 02 sze , 08:37

Regisztrált tag #299
Regisztrált: 2008 okt 02 cs , 09:06
Üzenetek: 975
Ja volt csak nem valami sok. De igazad van igazán komoly lövöldözős játékra most lehet majd számítani.
Vissza az elejére
Norbi(HUN)
2011 nov 02 sze , 05:07
Game-er


Regisztrált tag #1028
Regisztrált: 2009 nov 08 v , 03:55
Lakóhely: Mushroom Kingdom
Üzenetek: 12455
Pontosan ahogy mondod.
Vissza az elejére
Weboldal
Shepard
2012 máj 25 p , 07:07
BBC-Player


Regisztrált tag #2447
Regisztrált: 2010 júl 30 p , 06:21
Üzenetek: 659
Kijött egy új trailer a játékhoz: {link} .

Ötletes, hogy az elejét nem in game grafikával, vagy előre renderelt videóval oldották meg.
Az előző rész hangulatát is nagyon jól idézi szerintem. Nagyon várós részemről.

[ Módosítva 2012 máj 25 p , 07:07 ]
Vissza az elejére
MongooseNX71
2012 máj 25 p , 02:31
Vendég

Na, EZ igazán komolyra sikeredett. Brutál a fizika és nagyon bejönnek a fény effektek meg az eddig látott stukkerek is. Remélem a PS3 -as verza is ilyen korrekt lesz.

Am. éppen most olvastam a 2033 könyvet. Sajnos a játék (mármint az 1. rész) a nyomába sem ér az irománynak. De ez sztem megüti simán azt a szintet.

[ Módosítva 2012 máj 25 p , 02:33 ]
Vissza az elejére
Norbi(HUN)
2012 máj 25 p , 02:45
Game-er


Regisztrált tag #1028
Regisztrált: 2009 nov 08 v , 03:55
Lakóhely: Mushroom Kingdom
Üzenetek: 12455
Hát guszta kis videó az tuti.
Vissza az elejére
Weboldal
Shepard
2012 máj 25 p , 04:11
BBC-Player


Regisztrált tag #2447
Regisztrált: 2010 júl 30 p , 06:21
Üzenetek: 659
A könyvet én is el akarom olvasni egy ideje, csak vagyok olyan sügér, hogy eredeti nyelven érdekelne és azt még nem sikerült beszerezni. Lehet, hogy e-book verzió lesz belőle.
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:       >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF
Powered by e107 Forum System

 

Oldal létrehozási idõ: 0.2756 másodperc, 0.0909 lekérdezési idõ. Adatbázis lekérdezés: 69. Memória használat: 1,534kb