masinák

 

Fórumok
Oldal:       >>  
Moderátorok: kovad, D@reeo, Norbi(HUN), Asdd, Shepard, hunMyrte
resolve3
2013 aug 29 cs , 05:31

Regisztrált tag #299
Regisztrált: 2008 okt 02 cs , 09:06
Üzenetek: 975



"A 3DS az utóbbi idők egyik legérdekesebb Nintendo kézigépe, a 2DS pedig ezt teszi még megfizethetőbbé. A legfontosabb különbség, hogy a 3DS-szel ellentétben a 2DS kijelzője nem alkalmas 3D megjelenítésre, ezzel sokat lehet spórolni, a másik fontos eltérés, hogy a vállalat megszabadult a 3DS összecsukható kialakításától, a 2DS fixen egybeépítve tartalmazza a két kijelzőt. A beépített hangszórókból is lespórolt a Nintendo egyet.

A fentieket leszámítva a 2DS hardvere megegyezik a 3DS-ével, megmaradt rajta a két kamera és a Wi-Fi vezérlő is, és ugyanazokat a játékokat futtatja, mint a 3D megjelenítésre is képes elődje. Hozzáférhető a készüléktől a Nintendo eShop is. Az új konzol mindössze 129 dollárba kerül majd 4 gigabájtos SD-kártyával és kék, illetve vörös színben lesz megvásárolható kezdetben. A 3DS ára jelenleg 169 dollár, vagyis az új jövevény 40 dollárral lesz olcsóbb, ami jelen esetben majdnem pontosan 25 százalékot jelent. Igaz, ez nettó ár.

A 2DS nem csak azért lehet érdekes a piac számára, mert olcsóbb a 3DS-nél, hanem azért is, mert a 3D kijelző hiánya miatt nem vonatkoznak rá azok a korlátozások, amik a 3DS-re. Amint az ismert, a 3DS-t a legfiatalabb korosztálynak (7 év alattiaknak) azért nem ajánlja a Nintendo, mert a 3D kijelző hosszas bámulása problémás lehet a szem és a látás fejlődése szempontjából. Igaz, hogy egy csúszka segítségével a konzolon változtatható a térérzet "mélysége" és ki is kapcsolható a 3D megjelenítés, de ezt a gyerekek egyszerűen vissza tudják kapcsolni, illetve akár véletlenül is aktiválhatják. A cég ezzel pont a legfiatalabb felhasználókat vesztette el, hozzájuk a 2DS segítségével ismét eljuthat.

A japán konzolgyártó azt is bejelentette tegnap, hogy az eladások felpörgetése érdekében csökkenti a Wii U árát. Az időzítés nem véletlen, a Wii U eddig egyáltalán nem fogyott a várt mértékben, az ősszel pedig két új versenytársat is kap a PlayStation 4 és az Xbox One "személyében". A gép árát szeptember 21-én viszi le a cég, mégpedig egészen 50 dollárral, így a 32 gigabájtos Deluxe csomagot 299 dollárért lehet majd megvenni, az eddig 299 dolláros alapcsomagot pedig a készletek elfogytáig értékesítik. A Wii U így 100 dollárral lesz olcsóbb a PS4-nél és 200 dollárral kerül majd kevesebbe az Xbox One-nál."

Nekem a kinézete nem nagyon jön be (elég bugyuta) és nem tűnik valami kézre állónak, de majd kiderül milyen. Azt hittem, hogy ez egy lebutított konzol, de eddig én csak arról tudok, hogy kivették belőle a 3D-t.

ui: Bocsi, de nem tudtam külön nyitni egy részt így a 3DS topicoc közé tettem. Végül is lehet rajta futtatni 3DS játékokat is.



[ Módosítva 2013 aug 29 cs , 06:22 ]
Vissza az elejére
Norbi(HUN)
2013 aug 29 cs , 06:25
Game-er


Regisztrált tag #1028
Regisztrált: 2009 nov 08 v , 03:55
Lakóhely: Mushroom Kingdom
Üzenetek: 12455
Nem gond.
Jó lett a topik,viszont kicsit alakítottam rajta.


Szerintem kicsit bugyutára sikeredett a kinézet,és szerintem az elsô amibe belefognak kötni a játékosok,hogy kényelmetlen.
Szerintem konzoljuk már van kint elég,inkább a minôségi cuccokkal kellene inkább foglalkozniuk.
Olyanokkal,és ez egy nagyon alap dolog,hogy az eShop-ban megjelenô Virtual Console-os játékok ne a már megjelent Wii-s játékok legyenek,mert ez is elég gáz.Sok régi retró van amiért sokan szivesebben adnának ki pénz,mint a már lerágot csontról.
Nem forultam a Nintendo ellen csak érzem,hogy megint butaságot csinálnak.Furcsán hangzik ez egy régóta nagy Nintendo fan szájából,mi?

[ Módosítva 2013 aug 29 cs , 06:28 ]
Vissza az elejére
Weboldal
resolve3
2013 aug 29 cs , 07:40

Regisztrált tag #299
Regisztrált: 2008 okt 02 cs , 09:06
Üzenetek: 975
Nekem már a retró játékok is eléggé lerágott csontnak számítanak. Eleget kaphattunk már belőle a Wii-n is. Az biztos, hogy butaságot csinálnak mostanában, de nekem maga mint elképzelés tetszik, pedig én mostanában rossz szemmel nézem a Nintendo lépéseit (okkal).
Vissza az elejére
Norbi(HUN)
2013 aug 29 cs , 08:38
Game-er


Regisztrált tag #1028
Regisztrált: 2009 nov 08 v , 03:55
Lakóhely: Mushroom Kingdom
Üzenetek: 12455
Észre is vettem.
Vissza az elejére
Weboldal
Toastman998
2013 aug 29 cs , 09:07

Regisztrált tag #3561
Regisztrált: 2011 ápr 17 v , 09:39
Üzenetek: 438
Különben első hallásra ez az "alternatív" konzol olyan volt mint egy áprilisi tréfa. Szerintem nem kell szidni a Nintendo-t ez csak egy alternatív vegyük úgy mintha nem is létezne. Ez nem nekünk való.
Vissza az elejére
resolve3
2013 aug 29 cs , 10:02

Regisztrált tag #299
Regisztrált: 2008 okt 02 cs , 09:06
Üzenetek: 975
Norbi(HUN) írta ...

Észre is vettem.


Norbi: Én is Nintendo felhasználó vagyok, ezért természetesen nem "fikáznám" a céget ha nem adnának rá okot.
Vissza az elejére
Veqtrax
2013 aug 29 cs , 10:07

Regisztrált tag #4847
Regisztrált: 2013 aug 29 cs , 09:08
Lakóhely: Ödenburg, HU
Üzenetek: 12
Viszont nagy pozitívum, hogy minden funkció megmarad. Emlékeztek a PSP Street-re, azt hazavágták azzal, hogy nem lehetett internetre csatlakozni. Egyébként a kijelzők egyetlen LCD panelből állnak ezért nem lehet összecsukni. Gyerekeknek, kis pénzűeknek bőven jó ez alkalmi játékokra - bár itthon nem lesz érezhető az, hogy olcsóbb. Mert 28eFt még elmenne, de lefogadom, hogy 35eFt körül lesz. A koncepciót pedig teljesen értem, és nem rossz ötlet egy kicsit más célközönségnek is az orra alá tolni a konzolt. Gyerekeknek megvehetik a szülők és nem kell félni, hogy 3D-t használnak ami amúgy sem tesz jót a 7 év alattiaknak.

[ Módosítva 2013 aug 29 cs , 10:09 ]
Vissza az elejére
Weboldal
resolve3
2013 aug 29 cs , 10:21

Regisztrált tag #299
Regisztrált: 2008 okt 02 cs , 09:06
Üzenetek: 975
Az biztos! Magyarországon nem fogják olcsóbban adni. Alapból egy sima DSi is 29.000Ft és az 3DS játékokat nem futtat. Egy 3DS 38 körül mozog, úgyhogy valóban 35 körül lesz...
Vissza az elejére
D@reeo
2013 aug 30 p , 12:22
Kereskedő


Regisztrált tag #4
Regisztrált: 2007 júl 05 cs , 07:13
Lakóhely: Magyarország
Üzenetek: 1512
Szerintem azért télen, ha kicsit lejebb megy az eufó (vagy a forint feljebb, haha), lesz az olyan 30-32k kürül.
A célközönség . mint ahogy a promó videóban is- a 6-7-8-9 éves gyerkek (szülei).
Vissza az elejére
Weboldal
resolve3
2013 aug 30 p , 08:50

Regisztrált tag #299
Regisztrált: 2008 okt 02 cs , 09:06
Üzenetek: 975
Na, de miért megint a gyerekek? A 3DS sem egy olyan komoly készülék, hogy egy 8 éves gyerek ne tudja használni, hiszen a 3DS is inkább gyerekeknek mint felnőtteknek készült (lásd a konzolra megjelent játékok). Azt meg nem hiszem, hogy azért csináltak egy ilyen konzolt, hogy a 6-7 éves gyermekeknek ne tegye tönkre a szemét a 3D.
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:       >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF
Powered by e107 Forum System

 

Oldal létrehozási idõ: 0.1858 másodperc, 0.0643 lekérdezési idõ. Adatbázis lekérdezés: 71. Memória használat: 1,555kb