masinák

 

Fórumok
A GameBoy Advance -ról általánosságban
Wii Hungary!  Fórumok  Retro konzolok  GBA
 
<< Előző téma | Következő téma >>
Oldal:   <<        >>  
Moderátorok: kovad, D@reeo, Norbi(HUN), Asdd, Shepard, hunMyrte
KikiGames
2013 ápr 23 k , 05:43

Regisztrált tag #3335
Regisztrált: 2011 jan 22 szo , 08:49
Üzenetek: 2093
Norbi(HUN) írta ...

Ha szereted a retrót,akkor szerintem vesd bele magad nyugodtan.Amúgy én a SNES-nél voltam így kb 5 évvel ezelött.

Megértem. A SNES is egy nagyszerű gép.
És olyan kár hogy a gyerek koromból kimaradt a Gameboy.
Most meg már csak nehezen lehet megtalálni a legjobb címeket..
Vissza az elejére
Norbi(HUN)
2013 ápr 23 k , 05:47
Game-er


Regisztrált tag #1028
Regisztrált: 2009 nov 08 v , 03:55
Lakóhely: Mushroom Kingdom
Üzenetek: 12455
Kitartás barátom és rá lelsz majd azokra az ékkövekre.
Vissza az elejére
Weboldal
Renoir
2013 máj 06 h , 02:48

Regisztrált tag #4647
Regisztrált: 2013 márc 12 k , 04:19
Üzenetek: 4
A GBA-n remek játékok vannak amik tartalmasak és terjedelmesek is.

Ez a gép számomra a tökéletes 2D-s platform-masina (nagyon szeretem ezt a műfajt), érdemesebb címek legalább is szerény véleményem szerint:
Castlevania - Circle of the Moon (messze jobb minden téren mint az utána lévő két rész)
A két Metroid is kivételes élményt hoz, nagyon hangulatosak,remek fejlődéssel és az egész úgy jó ahogy van.
Mindhárom Sonic Advance (színes, gyors, szép, szórakoztató, de a chao-vadászatban a maximalisták is megtalálják az örömöt)
Yoshi's Island-et is őszintén tudom ajánlani, tényleg érdemes játszani vele. Mi sem bizonyítja ezt jobban mint a tény, hogy pont egy olyan mondja ezt aki amúgy nem szeret semmit aminek mario-hoz köze van. De ez viszont nagyon bejött. Warioland-eknek adok egy esélyt miatta.
De van még a zseniális Astro Boy vagy a Spyro - Ethernal Night is nagyon szépen kidolgozott, színes, részletes környezettel, élvezetes harci elemekkel.
Lost Vikings is egy ideális darab gameboyra. Valahogy úgy nehéz, hogy közben nem bánod amikor 233443534-ére kezded újra a pályát mert annyira jó:) Az ember először rájön mi a teendő, majd nagy nehezen talán sikerül is megvalósítania.. és akkor jön a "na csak még a következő pályát, csak éppen belenézünk" aztán az sem ereszt el amíg meg nem csinálja az ember.

PRG-kben verhetetlen a masina, ez volt a fő indok számomra a GBA mellett.
Final Fantasy sorozat szuper, a 6-rész engem teljesen magával ragadott.
De van itt még kettő Breath of Fire, Golden Sun, Summon Night is, mind minőségi, tartalmas darabok amikről külön is hosszadalmasan lehetne írni.

Ami nem várt meglepetést okozott nekem azok a minőségi stratégiai játékok. Iszonyat szórakoztatóak tudnak lenni.
Advance Wars két része talán az egyik legjobb játék a konzolon. Van egy hosszú tutorial (ami kell is), de utána egyszerűen letehetetlen, mondhatni a tökéletes hordozható játék.
Fire Emblem (főleg az első) remek sztori, élvezetes csaták és aki szereti a karaktertápolást, az itt megtalálja a számítását,
Super Robot Taisen 1-2 a maga 50 órás játékidejével és nem épp gyermeki történetével... csúcs (a két rész szorosan kapcsolódik egymáshoz, a 2.-at nem is érdemes az első nélkül elkezdeni). Nehezen beszerezhető, de számomra csupán ez a két program megléte önmagában messze megér egy GBA-t.
Külön öröm, hogy lefordítottak egy csak japánban megjelent darabot is (sajnos csak romként játszható) amit sokan dícsérnek, a SRT - J. Kiváncsi leszek rá.

Van még jó pár cím amit mondjuk szintén nem egyszerű beszerezni, de állati jók.
Mindenek előtt a két Yggdrasil-játék: Riviera - The Promised Land, az egy élmény. Mint egy jó könyv, nem rohanós, kényelmes és tartalmas, szerethető karakterekkel ráadásul rendkívül szerteágazó, egy végigjátszás nem elég. Látványban meg talán a legszebb a konzolon.
Yggdra Union a bonyolultabb stratégiai RPG-khez tartozik, vastag szabályzattal, mindenféle kártyák használatával fűszerzve. Aki szeret elmerülni egy játék szabályrendszerében és élvezettel tervezi meg minden lépését az főleg fogja szeretni. Van dráma (sztori eléggé eldurvul ahogy haladunk előre) és látványban is nagyon ott van. Továbbá ez sem épp egy hamar befejezhető darab, az egyik leghosszabb játék a GBA-n.

Lehetne még írogatni sok mindenről, Boktai sorozat, Zelda, Mother 3, Zone of the Enders (mekkora jó volt már), Sword of Mana, WarioWare Twisted, F-Zero Climax (pályaeditor rulez)... de most ennyi elég lesz.

[ Módosítva 2013 máj 06 h , 02:57 ]
Vissza az elejére
Norbi(HUN)
2013 máj 06 h , 04:43
Game-er


Regisztrált tag #1028
Regisztrált: 2009 nov 08 v , 03:55
Lakóhely: Mushroom Kingdom
Üzenetek: 12455
Azért majd ha kedved tartja nyugodtan megdobhatsz bennünket a további élménybeszámolóddal is,mert nagyon jó volt olvasni.
Vissza az elejére
Weboldal
ssj2gohan1
2013 jún 30 v , 10:28

Regisztrált tag #3225
Regisztrált: 2011 jan 02 v , 07:23
Üzenetek: 57
A másik gameboyos topicba is írtam, de ide is kiírom, hátha többen nézik. Eladó game boy (sima, color, advance) játékaot szeretnék venni. főként pokemon v más rpg érdekel, de más ajánlatokat is szívesen fogadok. Már ha lesz ilyen egyáltalán
Vissza az elejére
Tazmán Ördög
2013 júl 01 h , 10:51
Vendég

{link} ?
Vissza az elejére
Peti98
2014 ápr 22 k , 09:14

Regisztrált tag #5393
Regisztrált: 2014 ápr 22 k , 08:17
Üzenetek: 2
Üdv mindenkinek!
Bár nem tudom, hogy van-e még valaki aki nézi a fórumot, de azért beírom.
Szeretnék venni egy Game Boy Advance-t, és lenne róla pár kérdésem:
- Itthon, ha lehet akkor hol és mennyiért lehet Afterburn-t berakatni? Vagy esetleg házilag is meg lehet csinálni?
- A játékokat hogyan lehet elmenteni?
- Milyen játékokat visz a GBA? Úgy értem sima Game Boy játékokat is visz vagy csak GBA játékokat?
- Budapesten van olyan bolt ahol lehet kapni tartozékokat / játékokat hozzá?

[ Módosítva 2014 ápr 22 k , 09:15 ]
Vissza az elejére
KikiGames
2014 ápr 23 sze , 01:10

Regisztrált tag #3335
Regisztrált: 2011 jan 22 szo , 08:49
Üzenetek: 2093
Peti98 írta ...

Üdv mindenkinek!
Bár nem tudom, hogy van-e még valaki aki nézi a fórumot, de azért beírom.
Szeretnék venni egy Game Boy Advance-t, és lenne róla pár kérdésem:
- Itthon, ha lehet akkor hol és mennyiért lehet Afterburn-t berakatni? Vagy esetleg házilag is meg lehet csinálni?
- A játékokat hogyan lehet elmenteni?
- Milyen játékokat visz a GBA? Úgy értem sima Game Boy játékokat is visz vagy csak GBA játékokat?
- Budapesten van olyan bolt ahol lehet kapni tartozékokat / játékokat hozzá?


- Itthon, ha lehet akkor hol és mennyiért lehet Afterburn-t berakatni? Vagy esetleg házilag is meg lehet csinálni?
Ha lehet is elég borsos én is letettem róla anno, inkább vettem egy GBA SP-t.

- A játékokat hogyan lehet elmenteni?
A játékba épített elem menti az állást. Ha az merül a mentésnek lőttek. (Nekem minden játékomba lemerült már)

- Milyen játékokat visz a GBA? Úgy értem sima Game Boy játékokat is visz vagy csak GBA játékokat?
GBA-ig minden GB játékot, tehát a GB Color és a GB játékokat is.

- Budapesten van olyan bolt ahol lehet kapni tartozékokat / játékokat hozzá?
Én inkább ajánlanám az internetes vásárlást. Persze csak biztonságos helyen. No nem mintha manapság nem lenne minden "túl biztonságos"...
Tartozékokat kb. amúgy is csak interneten találsz, viszont én még egy vagy max 2 éve a GamePark-ban láttam GBA játékokat.

Remélem tudtam segíteni.
Vissza az elejére
Peti98
2014 ápr 23 sze , 03:46

Regisztrált tag #5393
Regisztrált: 2014 ápr 22 k , 08:17
Üzenetek: 2
KikiGames írta ...

Peti98 írta ...

Üdv mindenkinek!
Bár nem tudom, hogy van-e még valaki aki nézi a fórumot, de azért beírom.
Szeretnék venni egy Game Boy Advance-t, és lenne róla pár kérdésem:
- Itthon, ha lehet akkor hol és mennyiért lehet Afterburn-t berakatni? Vagy esetleg házilag is meg lehet csinálni?
- A játékokat hogyan lehet elmenteni?
- Milyen játékokat visz a GBA? Úgy értem sima Game Boy játékokat is visz vagy csak GBA játékokat?
- Budapesten van olyan bolt ahol lehet kapni tartozékokat / játékokat hozzá?


- Itthon, ha lehet akkor hol és mennyiért lehet Afterburn-t berakatni? Vagy esetleg házilag is meg lehet csinálni?
Ha lehet is elég borsos én is letettem róla anno, inkább vettem egy GBA SP-t.

- A játékokat hogyan lehet elmenteni?
A játékba épített elem menti az állást. Ha az merül a mentésnek lőttek. (Nekem minden játékomba lemerült már)

- Milyen játékokat visz a GBA? Úgy értem sima Game Boy játékokat is visz vagy csak GBA játékokat?
GBA-ig minden GB játékot, tehát a GB Color és a GB játékokat is.

- Budapesten van olyan bolt ahol lehet kapni tartozékokat / játékokat hozzá?
Én inkább ajánlanám az internetes vásárlást. Persze csak biztonságos helyen. No nem mintha manapság nem lenne minden "túl biztonságos"...
Tartozékokat kb. amúgy is csak interneten találsz, viszont én még egy vagy max 2 éve a GamePark-ban láttam GBA játékokat.

Remélem tudtam segíteni.


Igen, nagyon sokat segítettél, köszi
Vissza az elejére
Bananonymous
2014 ápr 23 sze , 06:54

Regisztrált tag #5373
Regisztrált: 2014 ápr 07 h , 04:03
Lakóhely: Szigethalom
Üzenetek: 46
Hali GBa-t Gamecube-os kábellel rá lehet tenni Wii-re és úgy játszani valami Gamecube-os játékot?
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:   <<        >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF
Powered by e107 Forum System

 

Oldal létrehozási idõ: 0.1961 másodperc, 0.0652 lekérdezési idõ. Adatbázis lekérdezés: 72. Memória használat: 1,579kb