masinák

 

Fórumok
Wii Orb 2.0 Media Center
Wii Hungary!  Fórumok  Wii ...  Wii Multimédia...
 
<< Előző téma | Következő téma >>
Moderátorok: kovad, D@reeo, Norbi(HUN), Asdd, Shepard, hunMyrte
gzoll
2008 jún 08 v , 12:48

Regisztrált tag #128
Regisztrált: 2008 máj 17 szo , 08:53
Üzenetek: 43
Emberek, találtam egy ilyen liket a youtube-on
{link}

Ez egy online program ami megosztja a gépen tárolt tartalmakat a wii-vel, cska bekell neki állítani hogy flash media állományokat csináljon. Ezzel letudja játszani a wii a gépen tárolt képeinket, videóinkat, zenéinket, sőt a webkamera képünket is tudjuk live nézni wii-ről, ingyenes a program letöltése, a regisztráció is. a program tud még olyat hgy wii-n kb 2000 flash játék, rss olvasó, időjárás előrejelző, tv műsorújság.

teljesen ingyenes nagyon szép és gyors is!
Vissza az elejére
DAud_IcI
2008 jún 08 v , 02:01
DAud_IcI

Regisztrált tag #81
Regisztrált: 2008 jan 17 cs , 07:56
Lakóhely: Budapest
Üzenetek: 338
Nos, most kicsit elfogult leszek, mert még mindig nem tudtam működésbe hozni a wifi-m, és különben se vagyok híve ezeknek a streamelős aranyosságoknak, de azért hallgass meg:
Egyrészt szerintem most már annyira nem drágák az SD-kártyák, viszont meglepően gyorsabbak a vezeték nélküli kapcsolatnál, ezért ha sokszor hallgatod ugyan azokat a számokat, jobban megéri homebrew channel-ről futtatni az mp3-lejátszót, mint a MiniMP3 Player, amivel SD-ről tölthetsz be mp3-tés ez is támogatja a wiimote-ot. Persze, ha ogg-t, flac-ot vagy neagyisten wav-ot akarsz lejátszani, akkor konvertálni kell, de ezek olyan nagyok alapban, hogy ajánlott őket streamelés előtt is átkonvertálni...
A filmekkel kb. ugyanez a helyzet: nagyok, ezért lassan töltődnek le, és a limitált memóriamennyiség miatt csak darabokban tudnak átjönni. Sebesség szempontjából ezerszer jobb a Wii MFE Port, bár itt nem használhatsz wiimote-ot, csak gc controllert és csak az avi fájlokat támogatja. Persze a wiimote egy hosszabb film alatt óhatatlanul diszkonnektálni fog, ami ronthatja a pause-élményt. :p Nem tudom, hogy az orb programja, vagy akármelyik másik mennyiben támogatja a feliratokat, de szerintem semennyiben, a szinkronos filmek többségét meg úgyis aviban kapod meg.
A képeknél azonban tényleg szóba se jön a homebrew, ezt el kell ismernem. És hogy miért? Mert a Wii-ben van egy beépített képnéző szoftver, ami mindig is jobb lesz, mint akármelyik webes klónja...
Ugyanez áll, az időjárás-jelentéses szolgáltatásra is, vagy felmész az OMSz oldalára, amiben azért jobban megbízok.
A webkamera kép megosztása mondjuk egy jó funkció, de egyáltalán nem egyedi, ahogy az rss olvasó sem és ennél nagyobb Wii-s flash játékgyűjtemények is vannak.
Azt javaslom, hogy hacsak nem egyszeri számmegosztásra, akarod használni(és félsz a youTube-tól) akkor inkább médiánál mindig ragaszkodj az offline megoldásokhoz...
Vissza az elejére
gzoll
2008 jún 08 v , 03:39

Regisztrált tag #128
Regisztrált: 2008 máj 17 szo , 08:53
Üzenetek: 43
na nekem meg ez azért jó, és másoknak is azért lehet jó, mert nincsen chipelve a wiim, és nincsen fennt homebrew channelem. ezzel a cuccal meg úgy tudok médiacentert gyártani a wii-ből hogy esetlegesen nem teszem tönkre magát a gépet. az hogy képnézegető van a wiiben az oké, de pl a gépemen lévő 6 giga képnél eléggé macerás ha wiin akarom nézni hogy mindig sd kártyát cserélgetni, másolgatni meg hasonlók. időjárásjelentő is tökjó hogy van a wiiben a forecast channel ami megmutatja nekem a mai meg a holnapi bp időjárást ( és az esetek 70%ában ordítóan nagy baromságot ír ), ittmeg beállítom budapestet. persze megnézhetem az omsz-en is de akkor filmet nézhetek dvd-ről, képeket nézegethetek egy fotóalbumban, zenét hallgathatok a rádióból. sokaknak meg elhet előny hogy ez mind egy helyen van. meg amúgy ez tud felvenni is a beépített 1300 fogható tv csatornából és a majdnem ennyi rádióadásból is, kipróbáltam működik a gépre menti az anyagot, beállítottam neki egy műsort szónélkül felvette a számítógépemre. és ezt mind wii-n keresztül tettem. szal persze ha valakinek van homebrew akkor ott elintézhet bármit, ha valaki viszont a legális és egyszerűbb változatot várja annak ittvan ez.
Vissza az elejére
D@reeo
2008 jún 08 v , 05:18
Kereskedő


Regisztrált tag #4
Regisztrált: 2007 júl 05 cs , 07:13
Lakóhely: Magyarország
Üzenetek: 1512
DAud_IcIn szerintem nagyon is elfogult voltál. MP3 téren egyetértek veled, azonban videó téren nagyon más a véleményem. Jelenlegi tudásom alapján wii-re még nem streamelhetünk feliratos filmeket felirattal együtt, de a PSP-ből kiindulva, ez is megoldható. Ugye a PSP jelenleg csakis .mp4-et ( és motion jpg [speciális "avi"]) kezel, ami a közeljövőben megváltozhat a 4.0-ás FW-nek köszönhetően. Azonban Streamer program(ok) segítségével képes szinte bármely formátumú filmet felirattal együtt lejátszani, amit én személy szerint ki is használok, és nagyon is meg vagyok vele elégedve. Konvertálás és memória kártyára másolás nélkül akár kint az udvarban is elérhetem a filmjeimet, képeimet és zene számaimat. A másik, hogy minek használni 30 különböző programot, channelt, amikor ott egy univerzális megoldás. Persze ha egy program/web oldal egy valamire koncentrál, akkor talán jobb minőségben tudja kezelni azt az egy dolgot, mint egy univerzális progi, ami 10 különböző dologra alkalmas. Az pedig, hogy nagyobb flash gyüjetemények is vannak, éppen az előbbi gondolatomat erősíti. Az a program/weboldal ahol több flash játék van, képes videót streamelni? na ugye? Szóval ez a streamer is rengeteg dologra jó, de az lehetséges, hogy nem mindenből a legmagasabb szinvonalat nyújtja... Mellesleg ha minden igaz, a Winamp is képes egy-két trükkre A legjobb megoldás talán egy óriási Wii Fw frissítés vagy ingyenesen letölthető channel lenne, ami minden multimédiás vágyat kielégít. Gondolok itt a dvd/cd/sd kariról lejátszható DVD/divix/xvid filmekre, stb...
Vissza az elejére
Weboldal
DAud_IcI
2008 jún 08 v , 10:13
DAud_IcI

Regisztrált tag #81
Regisztrált: 2008 jan 17 cs , 07:56
Lakóhely: Budapest
Üzenetek: 338
Hát mondtam én, hogy elfogult leszek! !lol (És néha hajlamos vagyok elfelejteni, hogy ez csak egy síma Wii-s fórum...)
Persze, az egy dolog, hogyha lusta vagy mindíg a legjobbat megkeresni, akkor jók ezek a kötegelt megoldások, de ha igazán jót akarsz, akkor specializált programokat kell használni, ez tény és el kell fogadnotok. (Ha nem akkor megsértitek az opensource-os lelkem x) )
Mondjuk úgy kezdtem az egészet, hogy "ha sokszor hallgatod ugyan azokat a számokat", és ez persze a filmekre és a képekre is áll. Ha van 20 gigányi képed meg fél terányi filmed akkor nem fogod 2 gigás SD-kártyákra pakolgatni, de az öt kedvenc albumod, meg az a film, amit minden héten megnézel símán rámegy, ezért pl StarWars rajongóknak ajánlott ez a megoldás :p
Akinek nincs homebrew-ja, annek ideális a streamelés. Akinek nincs SD-kártája annak is ideális. Annak is, aki eléggé hangulatember ahhoz, hogy összevissza halgasson zenét. El nem tudom képzelni, hogy miért jó a HD filmet átküldeni wiire és aztán SD-ben nézni HD tévén, de mind1. Ez még kézikonzolon jó is, mert ott az alacsony felbontás kis képmérettel társul, de TV-n már nem olyan szivetmelengető. EDTV-n filmet nézni jó buli, ha a fílinget akarod visszakapni, de a nagygépet nem viheted magaddal és ha otthon vagy, akkor inkbb a gép, pláne ha velem ellentétben nem csak sztereó hangrendszered van !lol
Jah és én akkor vagyok a legboldogabb, ha mindenki ezen a fórumon megtalálja a számítását, ezért gondoltam vázolok pár homebrew-offline alternatívát. Ha a hangnemem kicsit erőszakos volt, azért elnézést kérek, de fontosnak találtam, hogy minden aspektusát kivesézzem a témának
Amúgy ha már a velejéig hatolunk a multimédiás wii témának, E-Book/Comic Package témáról még nem volt szó. ilyet támogat valami?
Vissza az elejére
gzoll
2008 jún 08 v , 11:21

Regisztrált tag #128
Regisztrált: 2008 máj 17 szo , 08:53
Üzenetek: 43
szerintem e-bookot nem támogat ne de az már tényleg elmebeteg aki a wiin akar könyvet olvasni :-D mondjuk én nem elsősorban a gépen tárolt videók streamelésére gondoltam persze azt egyszerűbb inkább a gépen végezni, de pl ezzel a media centerrel 1300 adást tudsz fogni amit a wii is lejátszik mert az élő adást egyből konvertálja flash-be, ugyanígy online rádióadókat is tudsz fogni, és ezeket felis tudod venni, amit a cucc a gépedre ment, pl a mai forma1et simán beállítottam egy külföldi csatornán és szónélkül jó minőségben felvette a gépemre, közben meg nézhettem wiin ( persze nem ott néztem de megtehettem volna ). szal amúgy szerintem kicsit többet tud mint egy homebrew channel ezen a téren, meg én lusta vagyok van sd karim de mindig kivenni dugogatni ideoda, szerintem az már belenőtt a wii-be :-D
Vissza az elejére

Nem küldhetsz új hozzászólást

 

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF
Powered by e107 Forum System

 

Oldal létrehozási idõ: 0.1905 másodperc, 0.0607 lekérdezési idõ. Adatbázis lekérdezés: 57. Memória használat: 1,407kb