masinák

 

Fórumok
Super Paper Mario
Wii Hungary!  Fórumok  Wii Game-ek !  Wii játékok
 
<< Előző téma | Következő téma >>
Oldal:       >>  
Moderátorok: kovad, D@reeo, Norbi(HUN), Asdd, Shepard, hunMyrte
Norbi(HUN)
2010 ápr 01 cs , 03:13
Game-er


Regisztrált tag #1028
Regisztrált: 2009 nov 08 v , 03:55
Lakóhely: Mushroom Kingdom
Üzenetek: 12455
Super Paper Mario
Rövid ismertetô...



A Super Paper Mario egy szerepjáték (RPG), amit az Intelligent Systems fejlesztett, és a Nintendo adott ki. Eredetileg Nintendo GameCube-ra fejlesztették, de végül Wii-re jelent meg. A játékmenet a Paper Mario-sorozat és a Super Mario Bros. játékok elemeiből ál össze. A korábbi Paper Mario játékokkal szemben a Super Paper Mario nagyobb hangsúlyt fektet platformer és gondolkodtató feladatokra, mint a szerepjáték jellegére. Ez a sorozat harmadik játéka.Röviden a játékról:A Super Paper Mario egy szerepjáték, platformer elemekkel. A játékosnak pályákon kell áthaladni úgy, hogy közben gondolkodtató feladatokat old meg, és ellenségekkel harcol. A játék 32 pályára és 8 fejezetre van osztva, amik közül mind egy egyedi helyen, külön "dimenzióban" játszódik. A játék legfőbb célja összegyűjteni a 8 "Pure Heart"-ot ("Tiszta Szívet"), amik közül fejezetenként lehet egyet megszerezni, és mindegyik a következő fejezethez való hozzáférést engedélyezi. A különböző fejezetek területeire egy központi városból, "Flipside"-ból lehet eljutni.

A pályák nagy része 2D-ben játszódik. A játék elején Mario megkapja a "forgatás" képességet, amivel a játéktér 2 dimenzióból elforgatható, így felfedve egy addig rejtett Z-tengelyt. A 3D-s térben rejtett tárgyakat, ellenségeket és utakat találhat a játékos, így juthat tovább a 2D-ben megoldhatatlan feladatoknál, viszont Mario életerőt veszít, ha túl sokáig marad forgatva.

A játék pontozási rendszerében ellenfelek legyőzésével és tárgyak használatával lehet pontokat szerezni, amik a játék tapasztalati pontjaiként is működnek, ezekkel lehet szintet lépni, nagyobb támadási erőt szerezni és megnövelni Mario ellenállását az ellenségek támadásaival szemben. Ha Mario életereje nullára csökken, a játék véget ér, és a játékosnak egy korábbi mentésfájlból kell folytatnia a játékot. Vannak tárgyak, mint például a gombák, amik megnövelik Mario életerőpontjait, legfeljebb a szinttől függő maximális értékig. Mario-n kívül a játékos irányíthatja Princess Peach-et, Bowser-t ésLuigi-t, de csak a játék későbbi pontjain. Princess Peach hosszabb is ideig tud lebegni az esernyőjével, Bowser tűzet tud okádni, Luigi pedig magasra tud ugrani. Csak Mario tud a 2D-s és 3D-s játéktér között váltani.

A sorozat korábbi részeihez hasonlóan a Super Paper Mario-ban is vannak Mario-nak segítői (itt Pixl-eknek nevezi őket a játék), akiket nem lehet közvetlenül irányítani, hanem követik az épp irányított karaktert. A Pixl-ek képességeivel tehet meg olyan dolgokat a játékos, mint például akadályok eldobása és felrobbantása, védekezés ellenségek ellen, vagy gyorsabb közlekedés. A játék során folyamatosan lehet találni új Pixl-eket, összesen tizenkettőt, akik közül kilenc kötelező a játék végigjátszásához. A karaktercseréhez hasonlóan Pixl-t is szinte bármikor lehet választani a már meglévők közül.Írjátok meg ti is a véleményeteket a játékkal kapcsolatban.


[ Módosítva 2011 dec 28 sze , 03:59 ]
Vissza az elejére
Weboldal
Norbi(HUN)
2010 ápr 12 h , 03:39
Game-er


Regisztrált tag #1028
Regisztrált: 2009 nov 08 v , 03:55
Lakóhely: Mushroom Kingdom
Üzenetek: 12455
Egy kicsit megkésve.....










Vissza az elejére
Weboldal
Norbi(HUN)
2011 dec 28 sze , 04:01
Game-er


Regisztrált tag #1028
Regisztrált: 2009 nov 08 v , 03:55
Lakóhely: Mushroom Kingdom
Üzenetek: 12455
Pont most kezdek vele játszani.
Késôbb majd megírom a tapasztalatokat.Esetleg akinek megvan,írhatna egy kevés élménybeszámolót.
Vissza az elejére
Weboldal
Toastman998
2011 dec 28 sze , 04:19

Regisztrált tag #3561
Regisztrált: 2011 ápr 17 v , 09:39
Üzenetek: 438
És Mario át tud alakulni Bowser-é vagy Peach-é?
Vissza az elejére
Norbi(HUN)
2011 dec 28 sze , 05:04
Game-er


Regisztrált tag #1028
Regisztrált: 2009 nov 08 v , 03:55
Lakóhely: Mushroom Kingdom
Üzenetek: 12455
Átalakulni nem,de fel váltani fel tudják egymást.
Vissza az elejére
Weboldal
KikiGames
2011 dec 28 sze , 06:15

Regisztrált tag #3335
Regisztrált: 2011 jan 22 szo , 08:49
Üzenetek: 2093
Igen, és van amikor egy óráig szenvedsz valamin, mire rájössz, hogy váltani kéne!
Vissza az elejére
Norbi(HUN)
2011 dec 28 sze , 06:31
Game-er


Regisztrált tag #1028
Regisztrált: 2009 nov 08 v , 03:55
Lakóhely: Mushroom Kingdom
Üzenetek: 12455
Ettôl olyan jó a Paper Mario sorozat.
Emlékszem a Gamecube-os Paper Mario-ban is volt,hogy úgy megakadtam,hogy egy idôre szüneteltettem is a game-et.
De aztán meg lett a titok nyitja.
Amúgy ott akadtam meg amikor a vonaton volt egy potyautas,tudjátok az a szellem,ami csak akkor jött elô,amikor a lila szellemel (azt hiszem Vivien volt a neve ) elbújtam.
Csekély angol tudással adott némi kis nehézséget,de legtöbbször adta magát a játék.

[ Módosítva 2011 dec 28 sze , 06:32 ]
Vissza az elejére
Weboldal
Toastman998
2011 dec 28 sze , 06:47

Regisztrált tag #3561
Regisztrált: 2011 ápr 17 v , 09:39
Üzenetek: 438
És gondolom ez az egyetlen paper mario ami nem kifejezetten rpg hanem olyan rpg és platform ötvözet
Vissza az elejére
KikiGames
2011 dec 28 sze , 07:30

Regisztrált tag #3335
Regisztrált: 2011 jan 22 szo , 08:49
Üzenetek: 2093
Ja.
De nekem külön bejön a N64-es stílusú Paper Mario, és külön ez a Wii-s stílusú!
Remélem a 3DS-re is hasonló lesz mint N64-re, mert nekem eddig úgy tűnik!
Vissza az elejére
Norbi(HUN)
2011 dec 28 sze , 07:35
Game-er


Regisztrált tag #1028
Regisztrált: 2009 nov 08 v , 03:55
Lakóhely: Mushroom Kingdom
Üzenetek: 12455
Toastman998: - Igen a Super Paper Mario az egyetlen RPG-s platform játék.
Az ezelötti Paper Mario-k más jellegüek voltak.
Amúgy szerintem jó,hogy ez RPG-sre sikeredet.
Anno a Super Nintendo-s Super Mario RPG is nagyon jóra sikeredett.
Meg is van Virtual Console-on.

KikiGames: - Igen nekem is N64-es beütést sugal a 3DS-es verza.
Amúgy az sem volt rossz,de nekem a Gamecube-os volt eddig a nagy kedvenc.
Kíváncsi leszek rá,hogy ez a Super Paper Mario vajon fölé fog-e kerekedni a Gamecube-osnak.


[ Módosítva 2011 dec 28 sze , 07:41 ]
Vissza az elejére
Weboldal

Nem küldhetsz új hozzászólást

Oldal:       >>   

Ugrás:     Vissza az elejére

Téma átvétele: rss 0.92 Téma átvétele: rss 2.0 Téma átvétele: RDF
Powered by e107 Forum System

 

Oldal létrehozási idõ: 0.2249 másodperc, 0.0880 lekérdezési idõ. Adatbázis lekérdezés: 69. Memória használat: 1,534kb