masinák

Fórumok
Obscure: The Aftermath
Wii Hungary!  Fórumok  Wii Game-ek !  Wii játékok

<< Előző téma | Következő téma >>
Moderátorok: kovad, D@reeo, Norbi(HUN), Asdd, Shepard, hunMyrte
Norbi(HUN)
2010 máj 27 cs , 06:17
Game-er

Regisztrált tag #1028
Regisztrált: 2009 nov 08 v , 03:55
Lakóhely: Mushroom Kingdom
Üzenetek: 12367
Lássuk a történetet, ami szintén nem változott semmit sem. Az első epizódban megismert középiskolai borzalmak után, ismert és új karaktereink most a Fallcreek Egyetem falai között próbálják élni mindennapjaikat, azonban nem is sejtik, hogy hamarosan óriási bajba kerülnek. Az intézményben ugyanis furcsa fekete virágok jelennek meg, amelyek először csak rémálmokat, később már ezek valóra válását eredményezik, és megkezdődik a menekülés. Ha valakit megfertőztek, akkor esélye sincs arra, hogy ne változzon át szörnyeteggé, a sztoriban pedig többször is előfordul, hogy ebben a tekintetben szívbemarkoló jeleneteknek leszünk szemtanúi. A játék története ugyanis olyannyira erősre sikeredett, hogy a félelmet, az örömöt és a bánatot már-már film módjára képes felébreszteni a játékosokban. Hiába klisés a történet, hosszúsága, összetettsége, folyamatos figyelem fenntartása miatt egyszerűen magával ragadó. Arról nem is beszélve, hogy a sztorit, néhány nagyon elragadó karakter szövögeti.Az olyan ismert figurák mellett, mint Shannon és Kenny Matthews vagy éppen Stan Jones, akik már az előző epizódban is szerepet kaptak, rengeteg új fickó és hölgy érkezett a játékba, úgy, mint Mei, a szépséges ázsiai leányzó, aki hatalmas játékfanatizmusa miatt jól ért a jelszavak feltöréséhez, de ott lesz Corey is, aki a gördeszkán érzi magát otthonosan, így kiváló akrobatikus képességeiről híres. Mindegyik szereplő egy valódi egyéniség, nagyon könnyű őket megszeretni, bár a friss arcok többsége csak azért kellett, hogy meglegyenek a történet kötelező áldozatai, akiket könnyű a szívünkbe zárni, de legalább olyan nehéz elengedni. Összesen nyolc, avagy négy-négy fiú és lány szereplőt irányíthatunk a programban, de ott lesz Prof. James is, aki a Fallcreek Egyetem biológia tanára. Vele sajnos nem göngyölíthetjük fel a sztorit, de segítő szavaival és folyamatos kutatásaival mindig ott lesz a hátunk mögött.Ugyanakkor a többféle karakter természetesen nem véletlen, hiszen ahányan vannak, annyi mindenhez értenek. Ez a játékmenet szempontjából egy nagyon fontos információ, mivel egy hátsónézetes akcióról beszélünk, ahol pisztolyaink mellett az eszünkre is nagy szükségünk lesz. Bár korántsem találkozunk majd Silent Hill szintű megoldandó feladatokkal (a példa nem volt véletlen), minden egyes ilyen megoldandó kihívás móka lesz, annak ellenére is, hogy akad majd ismétlődő momentum. Egy zár feltörése, dinamit gyártása, jelszavak megfejtése, különböző ügyességi akadályok leküzdése, kirakók összeillesztése, ezek mind egytől egyig izgalmas feladatok, bár negatívumként hozható fel nyilván az, hogy nehézségi szintjük olyannyira alacsony, hogy aki érzékeny a témára, az itt máris megtalálta a játék egyik nagy hiányosságát.Mindemellett szerencsére nem csak az eszünket fogjuk használni, hanem fegyvereinket is, amelyekhez már minden egyes karakter, kivétel nélkül érteni fog. A sima baseball- vagy golfütőktől kezdve, pisztolyokon és a sörétes puskákon át, még elektromos fegyver és fűrész is a rendelkezésünkre áll a sok más, élet kiontására alkalmas tárgy mellett. Célozni természetesen nem kell majd a játékban, minden automatikusan működik, de a töltényekkel nem árt spórolni, hiszen egy kicsit túlélő horror jelleget is magán hordoz a program, aminek hála sem ólomgolyókkal, sem egészségügyi csomagokkal nem leszünk elárasztva. Mint minden más hasonló stílusú játékban, úgy a második Obscure-ban is a pályákon elszórva találunk töltényeket és életerőnk visszatöltésére alkalmas csomagokat, általában a szemünk elé téve, de a több esetben rejtve is.A pályák egyébiránt többnyire lineárisak, eltévedni lehetetlen, hiszen a legtöbbször épületekben kutakodunk, de ha egy éjszakai sötét erdőben találjuk magunkat, akkor sem kell kétségbe esnünk, mivel egy láthatatlan fal mindig megakadályoz abban, hogy esetleg oda menjünk, ahová nem kellene. Az előttünk álló helyszínek ugyanakkor roppant változatosak, kivétel nélkül sötétek és jól berendezettek, avagy minden a helyén van, pont ott és pont akkor, amikor kell. Erre a részre egyáltalán nem lehet panasz, mint ahogyan a játékmenetre sem. Egy időben mindig két karaktert látunk a képernyőn, és mivel jó esetben csak két kezünk van, nem leszünk képesek kontrollálni mindkettőt. Természetesen bármikor válthatunk a két személy között, amely különösen fontos egyes fejtörők megoldásában, de eloszthatjuk közöttük a fegyvereket is, amely szintén nagy előnyt jelent egy-egy nagyobb szörny legyűrése közben, hiszen ellenfeleink általában csak és kizárólag a fekete virág által mutált, kisebb-nagyobb csúfságok lesznek.Bár embere válogatja, mindenképpen fontos tény az, hogy az alkotás az első percektől az utolsóig képes fenntartani az ember figyelmét. Az akciózás és a fejtörők keveredése ugyanis tökéletes arányban van elosztva, mindehhez pedig társul egy olyan hangulat, amely még közelebb viszi a játékost a történethez és a karakterekhez, hiszen ha egy hatalmas mellekkel rendelkező szőke hölgy, azt sikítja a fülünkbe egy elhagyatott ház sötét folyosóján, nadrágjából kivillanó rózsaszín tanga bugyiban, hogy ő bizony most fél, akkor mi egyszerűen képtelenek vagyunk nem elhinni neki siralmait. Ugyanakkor nyilván a hangulata nem csak itt kezdődik a játéknak, és sajnos a horror játékok nagymesterének, avagy a Silent Hill-sorozatnak a közelébe sem ér, az egyedi szörnyek, a magával ragadó sztori, a szerethető karakterek, a folyamatosan melankolikus és vészjósló környezet, a lepusztultság, valamint a teljes összkép egy olyan aurát kölcsönöz a játéknak, amit csak szeretni lehet. Vagy nem persze, de ezt is embere válogatja. Mellesleg megjegyezném,hogy egy nagyszerű játékról van szó,ajánlom minden borzongás szerető gamer-nek. ##SANITISED## classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" WIDTH=640 HEIGHT=391 id="videoPlayer">##SANITISED## id="mymovie" width="640" height="391" flashvars="bwr=0&playerMode=embedded&movieAspect=16.9&mapp=embedded_640&gen=1&viewMode=sd&autoPlay=false¶msXML=http://www.gamespot.com/pages/video_player/xml.php?id=6187509&mode=embedded&width=640&height=391&newplayer=1&skin=eidotheaEmbedded640_169.xml" wmode="opaque" allowscriptaccess="always" scale="noScale" salign="lt" allowFullScreen="true" quality="high" name="mymovie" style="" src="http://image.com.com/gamespot/images/cne_flash/production/eidothea/release/eidothea.swf" type="application/x-shockwave-flash"/>##SANITISED##>##SANITISED##>
##SANITISED## classid="clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" id="gtembed" width="480" height="392"> ##SANITISED## src="http://www.gametrailers.com/remote_wrap.php?mid=32994" swLiveConnect="true" name="gtembed" align="middle" allowScriptAccess="sameDomain" allowFullScreen="true" quality="high" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" type="application/x-shockwave-flash" width="480" height="392">##SANITISED##> ##SANITISED##>

[ Módosítva 2010 máj 27 cs , 07:16 ]
Vissza az elejére
Weboldal
syngular
2010 szept 05 v , 02:22

Regisztrált tag #2569
Regisztrált: 2010 szept 05 v , 02:13
Üzenetek: 1
Segítséget kérnék.
Játék közben, hogyan tudom elmenteni az adott állást? A menü nem ajánl fel ilyet sehol, csak elmentett játék betöltését. Az exit-re lépve meg vagy kilép mentés nélkül vagy folytathatom a játékot.
Egy mentés vhogy kreálódott, de már nem emlékszem hogyan. 2óra továbbjátszás után akartam menteni és semmi eredmény. Játszottam tovább, hátha felajánl magától vhol vmit erre vonatkozóan, de semmi. meghaltam és most kezdhetem megint. Ááááá
Bár már millió játékot végigvittem és ilyen problémám még semelyiknél sem adódott, biztos én nézek félre vmit.

Tehát: Hogyan és hol tudok játékállást menteni az Obscure2-ben?

köszi
Vissza az elejére
D@reeo
2010 szept 05 v , 03:17
Kereskedő

Regisztrált tag #4
Regisztrált: 2007 júl 05 cs , 07:13
Lakóhely: Magyarország
Üzenetek: 1510
A falon szokott lenni ilyen virág izé amit meg lehet érinteni. Tehát csak bizonyos pontoknál lehet menteni, nem akárhol.

Itt azt hiszem pont egy olyat takar el a hátával a csaj: {link}

Tehát valami ilyesmit keres.
Vissza az elejére
Weboldal
nudicunci93
2011 jún 18 szo , 04:47

Regisztrált tag #2377
Regisztrált: 2010 júl 09 p , 11:59
Lakóhely: Malibu, California / Budapest, Hungary
Üzenetek: 37
egyik kedvenc játékom.millószor végigvittem PC-n.ajánlom a trainer cheat alkalmazás letöltéssét hozzá,mivel kevés a lószer a jó fegyverekben.én alapból unlimited ammo és health-aé indultam neki a 2. pályának, mivel tudatosult bennem h egy hokiütővel nem fogok sokra jutni és egy csomag élettel ... és vagyunk 2-en...amit hiányolok h meg van a konkrét sztory.az egyesben tudtad manipulálni a dolgokat, mivel a szereplők külön voltak animálva, és olyan felállásban mentél, amilyenben csak akartál.de itt megadott párok vannak kedvenc részem ahol Shannon és Stan smárolnak.annyira, de annyira jól megcsinálták + a végén shannon átad egy picike sötét energiát stan-nak szal kiváncsian várom a 3.részt.csak ajánlani tudom .. hihetetlenül jó akció/túlélő horror.egy RE-el nem ér fel, de majdnem ;-)
Vissza az elejére
D@reeo
2011 jún 18 szo , 01:13
Kereskedő

Regisztrált tag #4
Regisztrált: 2007 júl 05 cs , 07:13
Lakóhely: Magyarország
Üzenetek: 1510
Cheat nélkül nehezebb ugyan, de szerintem izgalmasabb is
Vissza az elejére
Weboldal

Nem küldhetsz új hozzászólást